تبلیغات
لاستیک الیگودرز - نسل جدید لاستیک ها
برای درخواست دریک بخش نظر بدهید

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 25 خرداد 1392

باید اعتراف کرد که فناوری ساخت لاستیک خودرو در این هشت دهه، آنطور که بخش‌های فنی موتوری پیشرفت کرد، چشم‌گیر نبوده است.تایرهای بدون تیوب و یا در بهترین مثال تایرهایی که در صورت پنچر شدن حدود 30 کیلومتر پیمایش می‌کنند، آخرین دستاوردهای مهندسی ساخت لاستیک محسوب می‌شود.


اما به نظر می‌رسد قرار است تا چندی دیگر یک انقلاب تکنولوژی در این حوزه صورت بگیرد. از چند سال قبل بخش تحقیقات غول لاستیک‌سازی دنیا بریجستون آزمایش‌هایی را روی مدل‌های NPT (تایرهای بدون باد) انجام داد.


در نخستین مراحل پروسه، لاستیکی شبکه‌ای و بدون تیوب ساخته می‌شد که از ساختار لانه زنبوری برای استحکام خود بهره می‌برد. اما نسخه‌های اولیه کیفیت سواری را به شدت پایین می‌آوردند و روی هندلینگ تاثیر منفی می‌گذاشتند.


بعدها کمپانی پولاریس این روند را به طرز بهتری مهندسی‌ کرد و مدل‌های مرغوب‌تری را به صورت آزمایشی ساخت. این بار با توزیع مناسب وزن روی بخش‌های برش‌داده شده، اوضاع دست‌فرمان راننده بهتر شد.


این تایرها به قدری موفق‌آمیز نشان می‌دادند که از آنها برای خودروهای نظامی بهره گرفته شد ولی هنوز نمی‌‌توانستند نظر مشتری را برای مدل‌های شهری جلب کنند.


به گزارش بازار خبر ، پولاریس چندی پیش اعلام کرد که تا پایان سال 2014 میلادی از مدل‌های نهایی تایرهای بدون باد خود برای همه خودروهای سبک و سنگین شهری رونمایی خواهد کرد.

ارسال توسط iman


برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


"برای دیدن مناظر روی عکس کلیک کنید"

برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید
برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


"برای دیدن مناظر روی عکس کلیک کنید"

امکانات جانبی
----------------- ----------------- -----------------

Dr.GJ43

*-* *-*